Sinan Oğan ulusal bir çizgi ortaya koymaya çalıştı
22.05.2023 22:48
Son Güncelleme: 23.05.2023 02:12Bakan Asil’nun açıklamaları şu şekilde:
Roman dostlarımla büyüdüm. Babamdan kalma bir Roman dostluğumuz da vardı. Buradan hep dostlarımız kaldı bugün. Oldukca kıymetli yakınlarım, hala öyledir.
Ben siyasete şu şekilde bakarım. Bir kampanya psikolojisi vardır. Kampanya tesiri içine girer, fark edemez. Ben ilk kampanyamda 15 yaşımdaydım. Kampanyada şu şekilde bir şey vardır. Birinci hat birinci elden muhatap olduklarınız. İkinci hatta sizi izleyenler, üçüncü hatta ise sizi eleştirenler, nefret edenler vardır. Biz kampanyaya başladığımızda bizim birinci halkamız zayıftı. Kampanyaya başladığımızda çoşkulu olmaya başladı. Kampanyanın arkasından yüzde 90’lık konsolidasyon yakaladık. Bu konsolidasyon saha da hala devam ediyor. Karşı taraftaki konsolidasyona birinci turdan sonrasında düştü.
“PKK AİLE YAPISINI BOZMAK İSTEDİ”
PKK, LGBT, bugün bir baba geldi yanıma biz bunlardan oldukca korkuyoruz dedi. Asla kaygı etmeyin merak etmeyin Türkiye’de LGBT olmayacak dedim. Macaristan seçimlerinde Macaristan Başbakanı seçime gittiğinde şu şekilde bir durum oldu. Soros seçimlerde etkin olmak istedi. Orban Soros’u kovdu. AB Orban’a şu şekilde bir şey dedi. “Sen LGBT’yi oylamalısın” dedi. Macaristan’da LGBT karşıtı kampanya yürüttü ve oyladı. ABD’nin burada bu kampanyanın aksi için para verdiğini öğrenildi. ABD bizim şeklinde ülkelerdeki LGBT derneklerine paralar veriliyor, fonluyor. ABD’nin iki temel şeyi vardır bizim coğrafyamız üstünde, biri budur LGBT. Biri de Çin’e karşı Uygur Türkleri politikası vardır. Çin ve Türkiye’yi etkileyerek Doğu Türkistanlı kardeşlerime yapacağımız bir hamle olarak kullanmaya çalıştı. Suriye’de DEAŞ’lılar Suriye’den ayrıldıktan sonrasında ABD bu tarz şeyleri Doğu Türkistan ile Afganistan arasındaki bir vadiye yerleştirdi. Benim genel kanaatim şudur. ABD LGBT’yi Türkiye’nin aile yapısına karşı ortaya koyduğu bir politikadır. PKK bir şey yapmak istedi. Aile yapısını bozmak istedi. Doğudaki hanım özgürlüğü ve bireyselliği üstünden kendilerine ortak bir nokta bul. DEAŞ’ta Müslümanlığa karşı kurulmuş bir örgüttü, Müslümanlığı fena göstermek istemişti. FETÖ’de Müslümanlığı Hristiyanlığa yaklaştırmak istemiştir.

“İNCE’NİN OYLARI DA OĞAN’A AKTI”
Sinan Oğan birinci turda da ulusal bir çizgi yapmaya çalıştı. Normal olarak bizlere karşı eleştirileri olacak zira kendisi bir aday. Muharrem İnce’nin de adaylıktan çekilmesi ile bir kısım oyda buraya aktı. Bunlar protest milliyetçi oylar. Benim kanaatim o. Aslen İYİ Parti’deydi bu oylar. Lütfü Türkkan şehit ailesine küfrettiği an İYİ Parti’nin oyu 13,5 bandondan 10.2 bandına düştü. Bu küçük bir düşüş değildir. Burada bilhassa milliyetçi seçmenin AK Parti ve MHP yanında konsolide olmasında jeopolitikte önemlidir.
SİNAN OĞANIN OYU NEREYE GİDER?
Sinan Oğan bugün tavrını ortaya koydu. Millet İttifakı HDP ile oldukca sıkı ilişkiler içine girdi. Seçmen bunu görüyor. Kendileri 13 civarında bir oy bekliyordu. Bunu da CHP’nin kendilerine sağladıkları meşrutiyetle kullanmak istediler. Fakat o bölgede Kürt seçmende korktu PKK’dan. Doğu ve Cenup Doğu yaşanmış olan olaylardan sonrasında başka bir aksa gitti. Türkiye geçmiş dönemdeki terörle mücadelesinde de değişik bir adım attı. Eskiden TSK teröristi bu bölgede döverdi geri çekilirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile başka bir şey hayata geçirmeye daha başladık. Teröristi etkisiz hale getirmenin yanında yol yapmış oldu, hastane yapmış oldu, hekim, öğretmen sayısı arttı. Doğu ve Cenup Doğu yükseliyor. Doğu’daki aşiretlerin bir çok PKK’yı yargılamayı başladı ilk kez. Doğudaki büyük aşiretleri ilk kez PKK’ya karşı sert bir eleştiri yapmış oldu. 
“HDP’NİN OYLARI O BÖLGEDE DÜŞTÜ”
ABD ile iyi idame isteyenler HDP seviciliği yapar. Bugün çoğumuz görüyoruz ki onların dedikleri tutmadı. Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti karşıtlığını ikisini birbirinden ayırmak lazım. HDP’nin oyları o bölgede düştü. Bir trend var, o trend eksiliyor. FETÖ’nün ağzında hep bir sakız vardı bu son olarak el sıkışacağını son kişiler dedi Ahmet Türk için. Bundan sonrasında gelen nesille el sıkışamayacaksınız dedi. Türkiye siyasetinin attığı en büyük adım HÜDA Par adımıdır. Bu adımın niçin atıldığını gelecek seneler içinde anlayacaksınız. Hüda par adımı oldukca stratejik bir adımdır. Hüda par ile CHP de anlaşmak istedi, HDP de anlaşmak istedi. Türkiye burada oldukca mühim stratejik bir adım atmıştır ve bunun tesirleri 10 yıl içinde görülecektir. 
“KAYYUM HİZMETİ YAPIYOR, ÇALMIYOR”
HDP’nin iki grup seçmeni vardır, biri ideolojik bakan seçmendir, biri de nefret eden seçmendir. İdeolojik seçmen İzmir’deki AK Parti karşıtı seçmen gibidir. Doğu ve Cenup Doğu’ya giden hepimiz şeyi duyar biz ‘HDP’ye oyumuzu vereceğiz fakat siz Kayyum atayın’ der. Burada toplumsal bir sevinç var. Kayyum hizmeti yapıyor, çalmıyor. Kanun diyor ki; sen bunun tamamına kayyum ata. Ben hukukun gereğini yapıyorum. Belediye Meclisi Seçim yapsa başka bir PKK’lı gelecek. ‘Kanun sadece sen bunu görevden alabilirsin, yerine de kayyum atayabilirsin’ diyor. Bu yetkiyi de bana vermiş kanun, İçişleri Bakanına. Kanun ek olarak şunu da diyor ‘içlerinden bir kişiyi de atayabilirsin.’ Terör suçuyla aldığınız süre yerine birini de seçemezsiniz. 
(Kalkışma istihbaratı geldi mi?) Lavion’dan geldi. MLKP, kısmen DHKP-C’den bir kalkışma yönünde danışma alındı.
“TÜRKİYE’DE 3 MİLYON 381 BİN 429 GEÇİCİ KORUMADA SURİYELİ VAR”
Sayı meselesi ciddi bir iştir. 2011’de iç harp çıkmadan ilkin 22 22 buçuk milyon kadardı. Internasyonal kabul görmüş rakamlar var. 6.7milyon şahıs ülkeyi terk etti 500 bin şahıs öldü 6.2 milyon şahıs de bundukları yerde yer değiştirdi. Şu anda Suriye’de 16 buçuk 17 milyon nüfus var. Bizim sınırımızda toplam 6 milyon nüfus var. Bu bölgede 3 ayrı etnite var. Bir bizim kısmen etkili olduğumuz bölgeler PKK’nın etkili olduğu bölgeler üçüncü de rejimin etkili olduğu bölgeler. Burada 6 milyon var. Rejimin kontrolünde olan bölgelerde 10 milyon şahıs var ortalama olarak. Dünya bu rakamlar üstünden değerlendirir. Mısır’da Ürdün’de Lübnan da ve Almanya’da kabul görmüş sığınmacılar var. Yunanistan rotasına giden her göçmenden bizim haberimiz vardır. 1 milyon 200 bin adaya Yunanistan’a geçen göçmen sayısı var. Bizim tespit ettiğimiz karadan 500 bin şahıs geçmiş. Buradan toplam 1 milyon 700 bin şahıs geçmiş. Bunların içinde Suriyeli de var Afgan da var, Pakistanlı da var. Türkiye’de 3 381 429 geçici korumada Suriyeli var. 1 milyon 308 bin 514 şahıs ikametle olan tüm yabancılar. 320. 720 şahıs internasyonal korunma kapsamında tutulan sayı. Biz onun için doğumuzdan sığınmacı alırız. Biz batımızdan bir tek sığınmacı alırız. CHP bu şartın kaldıracaklarını söylemiş oldu. Doğu’dan da sığınmacı alacaklarını söylediler. Internasyonal koruma kapsamında yaşam boyu kalma hakkı yok başka bir ülkeye de gönderilebilir deport da edilebilir. Ülkesini Suriye’de terk eden 6.2 milyondur. Depremde ölen Suriyelilerin hepsi yitik altında. 7 bin 500 şahıs.
Avrupa göç almaya başladıktan sonrasında Türkiye’nin kapısını çaldı. Ahmet Davutoğlu burada AB’nin gözüne gireyim diye burada alelacele bir karar verdi. Ben 7 senedir devletin içerisindeyim. Hollanda Kamu Güvenliği bakanı bigün bana geldi. ‘Sayın bakan Avrupa ülkelerin seviyesine geldiniz’ dedi. Ne yapmış olursanız yapın siz ne derseniz deyin, bunlar kabul edecekler yaklaşımıyla bana geldi. Bizim o bakanlarla kendi bakanlarımız kadar diyaloğumuz var. Talibanla bile birebir ilişkimiz olmamasına karşın en direkt ilişkimiz var göçmenleri deport etmek için.
“3 YIL ÜST ÜSTE 1 TON 2 TON EROİN YAKALADIK”
Sınırda kurduğumuz hat yardımıyla 2016’dan bu yana 2 milyon 836 bin 775 şahıs engellendi. Bizim sınırlarda bir tek güvenlik duvarımız yok. Optik kuleler var. 25 kilometre aydınlatama, kamera ve termal kamera sistemleri var. Biz şu anda ilave güvenlik duvarı inşa ediyoruz. Buralarda zamanı işler yapılmış oldu. Düz arazilerde bunu yaparsınız. Van Çaldıran’da yapmak daha zordu. En soğuk yeridir. Arazi dağlıktır.Van Gölü’nü Sahil Güvenliğe vererek oradan kaçak göçleri de durdurduk. Burada toplam sınırlar bu senenin sonuna kadar biter. DSİ ile Hezil çayının üzerine setler yaparak buradan geçici de engelliyoruz. Biz ne kadar yakalamak için çaba versek de onlarda geçmek için çaba veriyor. İran sınırı bununla birlikte bir uyuşturucu hattıdır. ABD Afganistan’dan çıktığında afyon tarlası 300 bindi. Dünyada uyuşturucuyu CIA yönetir. Biz İran eroin hattını kestik. 3 yıl üst üste 1 ton 2 ton eroin yakaladık. Eskiden yüzde 25 uyuşturucu kaçağı burada yakalanırdı yüzde 75’i batı da artık batı da yüzde 25’ini sınırda yüzde 75’ni yakalıyoruz. PKK’nın yeni Karargâhı İran’dadır. Bu duvar hem de teröre karşıdır da. Tendürek dağı sınır hattının mühim bir bölümünü görür. Şimdi buraya elektronik sistemler kurduk, şimdi de ağrı dağına kuracağız.
GÖÇMENLER NE ZAMAN DÖNECEK?
Göçmenlere yönelik birçok eylemi gerçekleştiriyoruz. Suriyelilerde bir kabahat oranı artmıyor. Suriyeliler bizim iklimin insanı Suriyeliler otokontrolü olan insanoğlu. İstanbul Suriyeli yerleşime kapalı. Bazı ilçelerde kapattık. Buralarda bu sayı belli bir oranı geçtiğinde gettolar oluşabilir. 553 bin şahıs bugüne dek geri döndü. Yüzde 80′ i terörden arındırılmış bölgelere döndü. Bir kısmı barınamadı yine geri geldi. Onları orada barındırmak istemiyorlar ve göçe zorluyorlar. Biz devlet politikası olarak Türkmenlerin buraya gelip yurttaş olmasını istemiyorduk. Orada Türkmen varlığı kalsın diye. Bu işler ortaya çıkınca onları da aldık. Orada 6 milyon vatandaşı tutuyoruz biz TSK’nın terörden arındırdığı bölgede Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki ben orada asker barındırmayacağız. Bir buradan asker çıkarsa 6 milyon göçmen gelir. ABD’nin yapmak istediği de bu orada bir terör devleti oluşturmak. Türkiye buna rıza gösterir mi?
“DEAŞ’I SÜPÜRDÜĞÜMÜZ BÖLGEDEN 240 BİN KONUT YAPILIYOR”
Katar emiri ile Sayın Cumhurbaşkanımız bir araya geldi. Katar emiri Suriyeliler mevzusunda destek olmak istedi. Biz Biriket evleri hayata geçirmeye başladık. Bunu devlet yapmadı, bağışlarla yapılmış oldu. Biz ne yaptık biz oradaki sistemin içinde onlara yer gösterdik. 650 bin civarında burada, 150 200 bin kendi kendine yaptılar bu evlerden. Biriket evi biz kendimiz bulduk. 1 buçuk milyon insan barınıyor buralarda. Bizim DEAŞ’ı süpürdüğümüz bölgeden 240 bin konut yapılıyor. Bunu Katar yapıyor. Şu anda çarşamba günü yapımına başlanacak. Konutların kalan harcamaları ise dünyadan bağışçı bulacağını söylemiş oldu Katar. Katar’ın bu evler için koyduğu koşul ise bu evlere Türkiye’de kalan Suriyelilere verilmesi oldu. ‘Biz Suriyelilere soruyoruz gider misiniz?’ diye yüzde 70’i yap diyor gideyim. Konutlar 2 buçuk yıl içinde bitirilecek. Katar bu evlerden para almayacak, burada ’10 yıl kalabilirsin ben ondan sonra bu evleri sana sahiplendireceğim.’ diyecek. Siz bu şekilde bir olanak hazırlarsanız dönecekler doğal, siz onlara ev veriyorsunuz iş veriyorsunuz.
 

Son Dakika Haberler

arama motoru bahis forum bahis forumu forum bahis slot oyna mariobet betist onwin tipobet onwin grandpashabet turkbet 1xbet twitter betvole superbetin betkanyon sahabet matadorbet superbetin kayıt ol superbetin güncel giriş avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort beylikdüzü escort şirinevler escort ataköy escort avcılar escort esenyurt escort
bizop betpuan hitbet hitbet hitbet milanobet cloudbet betwinner depreme dayanıklı ev depreme dayanıklı konut afyon reklam kedi maması brawl stars elmas hilesi youtube abone hilesi superbetin süperbahis giriş adresi catering tiktok volgers kopen smm panel köpek maması pet shop zulfiqar sword imajbet giriş fantezi giyim instagram takipçi satın al güçlü manşet takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al granit tencere seti --oyun indir catering catering company east hampton bbq event company east hampton beach event company east hampton catering organization company boat tour dörtlü çalışma masası karşılama bankosu makam koltukları çalışma masaları çalışma masası ofis koltuğu kudret narı dizipal bahis forum evden eve nakliyat onwin irc forumu propolis istanbul eşya depolama kamagra jel hack forum vega 100 mg -betzmark 100 tl deneme bonusu veren siteler android forum instagram pp büyütme -cobra 130 mg 1xbet - 1xbet giriş - 1xbetgiris2023.name.tr performans arttırıcı 1xbet twitter